single

Bezpieczeństwo sklepów z użyciem telewizji przemysłowej i monitoringu

Bezpieczeństwo w sferze usługowo-handlowej jest ważne ze względu na bardzo dużą liczbę różnych osób, które przewijają się w ciągu dnia na obszarze sklepów. Obsługa sama w sobie nie jest w stanie zapewnić pełnej ochrony dóbr na ternie sklepu, szczególnie, że musi wykonywać przy tym inne obowiązki jednocześnie. Nic dziwnego, zatem że właściciele inwestują w dodatkowe zabezpieczenia. Wśród najpopularniejszych forma znajdują się monitoring oraz telewizja przemysłowa. Taki system pozwala mieć kontrolę nad całym obszarem, niezależnie od ilości osób w przestrzeni usługowej.

Sekrety działania
Telewizja przemysłowa działa na zasadzie specjalnego systemu rejestrującego obraz z danego obszaru za pomocą odpowiednich kamer i rejestratorów. Przekaz automatycznie dostarczany i zapisywany jest w centrum monitorowania. Taki film można potem dowolnie przewijać i sprawdzać. Upoważnione do kontroli osoby regularnie przeglądają nagrania z monitoringu w celu odnalezienia odpowiednich dowodów lub zlokalizowania potencjalnego zagrożenia. Ciekawe jest, iż pracownik, będący w dowodzeniu systemem telewizji przemysłowej może regulować kamery i manewrować nimi, by zapewnić lepszy podgląd na podejrzaną sytuację lub zachowanie danego klienta. To umożliwia dokładne sprawdzanie zagrożenia i potencjalnych podejrzanych o kradzież czy inne wykroczenia.

Nowoczesne technologie w służbie monitoringu
Kiedyś monitoring był innowacją, które zdecydowanie rzucała się w oczy przez duże rozmiary i okablowanie, ale stanowiła pewnego rodzaju nowość w metodach ochrony. Obecnie monitoring to podstawa i znajduje się w niemalże każdym miejscu. Nowoczesna technologia i postęp pozwoliły na zmniejszenie wymiarów urządzeń, użycie lepszej jakości i bardziej wytrzymałych oraz odpornych na czynniki zewnętrzne materiałów. Nie wymaga się już okablowania, gdyż można używać wygodnych kamer bezprzewodowych, a instalacja monitoringu jest dziś o wiele łatwiejsza i szybsza. Nie tylko jakość wykonania produktu poszła do przodu i w górę, ale także obrazu. Nowoczesne przekaźniki i mikrotechnologie pozwoliły na zastosowanie lepszych rozwiązań w procesorach kamer. Obecnie możemy wybierać rozdzielczość obrazu czy rodzaj zapisu – nie tylko czarno-białe obrazy możemy uzyskać. Kolorowe obrazy jest znacznie łatwiej sprawdzać i wyłapywać z nich przewinienia. Nowoczesnym kamerom nie straszna odległość czy brak światła. Niektóre mają wbudowaną podczerwień, inne możliwość przybliżeń kilkadziesiąt krotnych, zaś jeszcze inne nawet system identyfikacji znaków lub rozpoznawania twarzy. Współcześnie liczy się jakość i szybkość działania. Dzisiejsze kamery mogą w krótkim czasie, na bieżąco zapisywać i aktualizować dane oraz rozsyłać je za pomocą systemu komputerowego do różnych odbiorów. Nowe rozwiązania technologiczne sprawiły, że monitoring osiągnął zupełnie inny poziom.

Telewizja przemysłowa - dobra inwestycja w przyszłość
W czasach wszędobylskich fleszy oraz nieustannego szpiegowania działania, obecność kamer niemalże wszędzie nikogo nie dziwi i nie wzbudza żadnego obudzenia. Kamery stały stałym elementem życia społeczeństwa i w rzeczywistości nikt nie zwraca na nie większej uwagi. Z drugie strony jest to już nie przywilej czy fanaberia, a wymóg w miejscach, gdzie każdego dnia przewija się duża ilość różnych osób. Telewizja przemysłowa i monitoring to kosztowna inwestycja, która jednak z całą pewnością się opłaci prędzej czy później. Dzięki temu zapewnimy bezpieczeństwo pracownikom, miejscu, ale w tym samym stopniu klientom i ostatecznie sobie samym. Zabezpieczenia tego typu chronią przed niewyjaśnionymi incydentami i stratami materialnymi.