single

Co daje monitoring?

Każdy z nas czasami odczuwa strach, który może wynikać z różnych powodów. Najczęściej wyobraźnia płata nam wtedy figle, podpowiadając najgorsze scenariusze. Niespodziewany hałas w środku nocy, dziwny stukot i już zaczynamy słyszeć szmery, jakby ludzkie głosy – duchy czy włamywacze? Kiedy wychodzimy z domu i po drodze aż przystajemy w zamyśleniu nad tym, czy aby na pewno zgasiliśmy światła lub zamknęliśmy drzwi. Czy wyłączyliśmy żelazko? Może zostawiliśmy otwarte okno, a kot został sam na 10 piętrze? Uczucie dyskomfortu i zmartwienia, a nawet strach powoduje kompletne wybicie z rytmu dnia przez drobnostki lub wyobrażenia, które moglibyśmy zweryfikować w łatwy sposób i to jedynie za pomocą smartphone’ a. Jak?

Możliwość podglądu naszego domu w czasie rzeczywistym, gdy się znajdujemy daleko od niego jest możliwa. Nie trzeba być medium czy mieć szóstego zmysłu. Wystarczy monitoring, który będzie miał opcję wglądu z dowolnego urządzenia, na jakim się zalogujemy. W ten sposób będziemy mogli skontrolować sytuacje, jaka panuje akurat w domu i rozwiać własne zmartwienia oraz obawy. To bardzo wygodne rozwiązanie, które szybko zapewni nam spokój na resztę dnia i pozwoli skupić się na codziennych obowiązkach.

Zalety takiego rozwiązania
Domowy monitoring to nie tylko wygoda i możliwość zachowania ciągłej kontroli nad własnym domem, życiem oraz pewna doza nadzoru nad współmieszkańcami, ale również poczucie bezpieczeństwa. Tak, monitoring w domu zapewnia komfort psychiczny i dodatkową ochronę, niezależnie do tego, czy jesteśmy obecni w domu czy też nie. Monitoring skutecznie będzie chronił nas przed próbami kradzieży, włamaniami, a także wandalizmem czy zwyczajnym dokuczaniem ze strony sąsiadów. W przypadku nieszczęśliwych wypadków pomoże ustalić przyczynę lub sprawcę i przyczyni się do pomocy w złapaniu odpowiedzialnej za szkody osoby. Monitoring możemy zamontować w dowolnym miejscu gospodarstwa domowego, zapewniając sobie podgląd na całość naszej posiadłości. Dodatkowo, warto wiedzieć, że instalacja monitoringu umożliwia negocjację niższych i bardziej atrakcyjnych cen ubezpieczenia majątkowego.

Co się wiąże z posiadaniem monitoringu?
W pierwszej kolejności wymienilibyśmy jako odpowiedź na takie pytanie koszty. Mogłoby się wydawać, że monitoring w domu to droga zabawa i opcja tylko dla bogatych, ale w rzeczywistości możemy zapewnić sobie taki system kontroli w atrakcyjnych cenach. Wystarczy, że użyjemy marek z niższej półki cenowej, a najlepiej zamiast rozbudowanego systemu kamer przewodowych zainstalujemy kamery bezprzewodowe. Ich montaż będzie szybszy i łatwiejszy, a może nawet obyć się bez fachowca. Tańsze elementy i zamienniki będą obniżały cenę inwestycji w domowy punkt kontroli.

Komfort. Tak, monitoring w domu zapewnia nam komfort i odprężenie, ale nie takie, jak w przypadku siedzenia w kapciach i piżamie w ulubionym fotelu wieczorową porą z książką i dużym kubkiem herbaty. Chodzi raczej o spokój i komfort psychiczny – mamy pewność, że podczas naszej nieobecności „ktoś” sprawuje pieczę nad naszym azylem. Oczywiście, ten „ktoś” to w pełni automatyczny, zaawansowany system monitoringu domowego, ale poczucie, że nasz dom jest w tym czasie bezpieczny pozostaje niezmienne.

Skupienie. Jeżeli mamy świadomość, że nasz dom jest pod ciągłą obserwacją i nic złego mu nie grozi, a w razie konieczności możemy także spojrzeć samemu na stan rzeczy to zyskujemy możliwość pozostania skupionym na życiu poza granicami naszego azylu i znacznie lepiej wykonujemy swoje obowiązki.