single

Monitoring – najlepsza ochrona twojego domu

Na próbę kradzieży czy włamania narażeni są wszyscy, bez wyjątku. Ciężko się ustrzec, by odsunąć od siebie takie ryzyko w pełni. Jednak istnieją możliwości zabezpieczenia swojego mienia przed ewentualnymi próbami. Odpowiednie kroki mogą udaremnić wysiłek włamywacza czy złodzieja. W zastosowaniu zabezpieczeń chodzi nie tylko o ochronę dóbr materialnych, ale także mieszkańców domu – szczególnie, jeśli znajdują się w gospodarstwie domowym dzieci.

Doskonałą metodą zapobiegawczą jest zamontowanie w domu systemu monitoringu. Potencjalny złodziej może nie spodziewać się, a nawet na pewno nie będzie oczekiwał kamer w domu prywatnym. Dlatego też system monitoringu może okazać się taki skuteczny – łatwo złapać kogoś na gorącym uczynku i wraz z dowodami udać się na policję. Ewentualnie jeszcze skuteczniejsze okaże się połączenie monitoringu z alarmem z opcją przesyłania obrazu do dowolnego urządzenia, dzięki czemu możemy w czasie rzeczywistym sprawdzić sytuację w domu. Dodatkowo, takie podgląd może okazać się przydatny w przypadku posiadania dzieci. W jakich sytuacja przyda się monitoring i kto może czuć się zagrożony?

Nieobecność właścicieli
Pusty dom to gratka dla złodziei. Wykorzystują oni fakt, że posesja stoi pusta, a właściciele nieświadomi zagrożenia są daleko od domu. Przypomina to sytuację z filmu „Kevin sam w domu”, gdzie rabusie wykorzystywali okres świąteczny do okradania pozostawionych na ten czas domów, gdy mieszkańcy wyjeżdżali na wycieczki lub do rodzin. Dłuższa nieobecność to doskonała okazja dla przestępców, którzy mają chrapkę na wyposażenie i drogocenne przedmioty w naszych domach. Złodzieje mają w takiej sytuacji czas na rozbrojenie zamków i swobodne wejście do czyjegoś domu, a systemy antywłamaniowe w drzwiach i oknach mogę okazać się bezradne. Szczególnie zagrożone są pozostawione na dłużej domostwa, stojące na uboczy w oddaleniu od innych gospodarstw domowych.
Troska o bezpieczeństwo domowników

Monitoring to nie tylko ochrona mienia, ale także domowników. Szczególnie w przypadku dzieci oraz zwierząt. Nie chodzi tutaj nawet o pewne bezpieczeństwo w przypadku próby włamania, a w sytuacjach z codziennego życia. Monitoring pozwala mieć oko na dzieci, które mogą znaleźć się w niebezpiecznej sytuacji przez lekkomyślność lub nieuwagę albo zwróci naszą uwagę na zwierzę, które dziwnie się zachowuje lub przejawia oznaki choroby. Szybciej zareagujemy, a często czas w takich sytuacjach gra pierwsze skrzypce.

Ochrona mienia
Podstawową funkcją monitoringu w domu jest jednak ochrona mienia i wszelkich dóbr, które do nas należą. Kamery pozwolą nam na szybszą reakcję na próbę włamania. Jednak rejestrowanie otoczenia przyda się nie tylko przeciwko zagrożeniu kradzieży, ale także w bardziej trywialnych sytuacjach. Monitoring pomoże nam zorientować się, czy sąsiad przypadkiem nie działa na szkodę naszych drzew i krzewów na posesji. Czy może niespodziewana śmierć lub zaginięcie naszego pupila nie było kwestią nieszczęśliwego przypadku, a rozbita szyba to w rzeczywistości sprawka nie syna sąsiada tylko naszego? Monitoring prawdę nam powie.

Instalacja monitoringu i systemu zabezpieczeń zdaje się mieć same pozytywy. Oczywiście, dla osób prywatnych jest to większy koszt, który jednak możemy potraktować jako inwestycję w bezpieczeństwo na przyszłość. Na pewno nam się to opłaci z czasem, gdy przyjdzie dzień jakiegoś zagrożenia, którego nie będziemy w stanie przewidzieć.