single

Skuteczna ochrona firmy przed złodziejami

Życia nie da się w pełni przewidzieć. Na szkody i straty narażone jest ni tylko zdrowie, ale także mienie, które posiadamy. Może to wynikać z ludzkiej działalności i skutkować kradzieżami, wandalizmem lub szkody mogą być efektem nieprzewidzianych, losowych wydarzeń – powodzi, pożaru czy nawet trzęsienia ziemi. Są sytuacje, których nie jesteśmy w stanie zwyczajnie przewidzieć i zaplanować. Jednak przed takimi okolicznościami możemy się chronić, nawet jeśli na wszelki wypadek. Niezależnie od tego, czy ochrona dotyczy prywatnej posesji i domu czy też firmy i miejsca pracy – wszystkie te miejsca są tak samo narażone na nieszczęśliwy traf. Warto zainwestować w odpowiednie zabezpieczenia, które ustrzegą nasz majątek przed przestępcami – w przeciwieństwie do katastrof naturalnych, od tego możemy się ochronić.

Podstawą jest dobry system alarmowy
Alarmy nie są niczym nowym. Obecnie wszystkie obiekty publiczne mają systemy alarmowe, a często także wyposaża się w nie prywatne posesje. System alarmowy to pierwszy front w obronie budynku i terenu i podstawowe zabezpieczenie. W czasach, gdy drzwi i okna antywłamaniowe nie wystarczają jako ochrona, warto dodać jeszcze alarm. Główną funkcją alarmu jest ostrzeżenie przed niepowołanymi gośćmi, ale także próba odstraszenia intruzów.

Alarm włącza się zaraz po próbie obejścia zabezpieczeń czy wtargnięcia do środka. Najczęściej robi hałas, dla zwrócenia uwagi otoczenia, choć istnieją systemy alarmowe ciche – na przykład powiadamiające o napadzie w sklepach czy banku. System alarmowy musi cechować skuteczność, żeby w ogóle był sens jego montowania. Alarm chroni przed potencjalnym niebezpieczeństwem, jeszcze zanim dojdzie do kontaktu z zagrożeniem. Nie tyczy się to jedynie alarmów przeciwwłamaniowych, ale także wszelkich innych alarmów – ostrzegających przed skażeniem lub nadchodzącymi zagrożeniami pogodowymi i naturalnymi.

Zalety telewizji przemysłowej
Popularnym zabezpieczeniem, które spotkamy najczęściej w budynkach publicznych (urzędach, galeriach na przykład) jest system kamer i rejestratorów. Nazywa się to systemem telewizji przemysłowej. Kamery umieszcza się w różnych częściach posiadłości, by uzyskać podgląd na każdy zakątek. Obraz rejestrowany zostaje przekazany przez system bezpośrednio do stanowiska ochrony. Zaawansowane systemy tego typu mogą mieć dodatkowo opcję detektora ruchu – w momencie wykrycia przez czujniki ruchu obraz jest przesyłany do centrali. Filmy zostają zapisane automatycznie. Dzięki telewizji przemysłowej możemy mieć podgląd na wszystkie części domu lub firmy jednocześnie. To zapewnia całodobową i kompleksową ochronę budynku.

Wideofon – co to takiego?
Wideofon jest popularnym dodatkiem w dzisiejszych czasach do domofonu. System, połączony z kamerą montowany jest przy wejściu głównym, a kamera przekazuje obraz bezpośrednio do właściciela. W ten sposób zawsze wiadomo, kto próbuje się dostać do środka. Jakość obrazu zależy od rodzaju kamery – im lepsza, tym wyraźniejszy i dokładniejszy obraz. Bariera, jaką jest wideofon jest zdecydowanie skuteczna. Potencjalny włamywacz będzie miał utrudnione zadanie, skoro kamera widzi wszystko sprzed wejścia i powoduje, że ciężko jest zbliżyć się (szczególnie na dłużej) do drzwi wejściowych.

Opcji na zabezpieczenie domu czy firmy jest wiele i właścicieli ograniczają jedynie koszty, jakie chcą w tym celu ponieść oraz oczekiwany poziom ochrony. Niezależnie od wybranego rodzaju systemu zabezpieczeń, warto podjąć kroki w tym kierunku. Istnieje duża szansa, że taka inwestycja się nam opłaci z czasem.