single

W świecie systemów alarmowych

Systemy alarmowe zyskują na popularności i wiele osób decyduje się na zamontowanie własnego systemu w domu. Dzięki temu wzrasta poczucie bezpieczeństwa i domostwo jest zabezpieczone przed niepożądanymi gośćmi. Systemy alarmowy są jednak najczęściej stosowne w przestrzeni biurowej – w firmach, miejscach użytku publicznego oraz instytucjach. W alarm warto zainwestować dla spokoju i bezpieczeństwa, nawet podczas nieobecności w domu czy firmie.

Zadaniem zabezpieczenia alarmowego jest uniemożliwienie intruzowi dostania się w głąb budynku. Nowoczesne alarmy oparte są zaawansowane technologie, dające im możliwość rejestrowania ruchu, temperatury czy wagi nieproszonego gościa. Często jedynie naruszenie zamków w niewłaściwy sposób skutkuje włączeniem alarmu. Jednak dokładne funkcjonowanie alarmu i sposób czy okoliczności włączenia zależą od wybranego rodzaju. Niektóre systemy mają więcej, rozbudowanych udogodnień i funkcji – mogą na przykład dezaktywować alarm, gdy uznają go za fałszywe doniesienie lub połączyć się z systemem monitoringu czy skontaktować z firmą ochroniarską lub/i policją.

Co nowego oferuje rynek systemów alarmowych?
Nowością w branży alarmów i zabezpieczeń jest wideo alarm. To nowoczesny system, który połączony jest z siecią kamer. Alarm po naruszeniu zabezpieczeń uruchamia się i automatycznie łączy z dostępnymi kamerami, z których obraz przekazywany jest do odpowiedniego, zaprogramowanego w pamięci systemu nośnika – może być to komputer, tablet czy nawet telefon. Może to także odbywać się za pomocą serwisu internetowego. Dzięki takiemu systemowi zdalnemu mamy możliwość wglądu na sytuację w danym miejscu, niezależnie od pory dnia i nocy oraz miejsca, w jakim się aktualnie znajdujemy.

To innowacyjny projekt, który wchodzi w koncepcję nowoczesnego, inteligentnego domu. Taki system może nie tylko pełnić funkcję zabezpieczenia i monitoringu, ale także zarządzania domem. Wszystko wykonywane zdalnie! Dodatkowymi funkcjami, które jesteśmy w stanie podpiąć są między innymi możliwość sterowania systemem ogrzewania, oświetleniem, roletami mechanicznymi czy zraszaczami elektrycznymi. Istnieje opcja dostosowania możliwości systemu do indywidualnych potrzeb klienta oraz rozbudowania oferty.

Duet idealny – system alarmowy i ochrona fizyczna
Jeżeli pragniemy kompleksowej ochrony lub zwyczajnie nie mamy takiej dozy zaufania do wyłącznie elektronicznego systemu zabezpieczeń, możemy dodać do tego odrobinę tradycji. Poza systemem alarmowym czy połączonym monitoringiem, mamy możliwość zatrudnienia ochrony fizycznej. Wyszkoleni specjaliści będą patrolować teren w sposób czujny i spostrzegawczy, a wspierać ich działania będzie nowoczesny system ochrony. Dzięki temu, wzrośnie poziom zabezpieczeń naszej firmy czy domu do niemalże stu procent. Potencjalny włamywacz będzie miał nie lada trudność, by przedostać się na posesję – jeżeli ominie ochronę fizyczną to nie będzie spodziewał się najprawdopodobniej dodatkowego systemu alarmowego lub odwrotnie, zdając sobie sprawę z zastosowania monitoringu i systemu elektronicznego nie będzie oczekiwał dyżuru pracownika ochrony. W obu przypadkach próba włamania czy kradzieży szybko zostanie udaremniona.

Istnieje wiele możliwości ochrony własnego mienia i swoich czerech ścian. Niezależnie od tego, czy mowa o domu czy firmie to doskonałym wyborem będzie system alarmowy. Jest to podstawowe zabezpieczenie, a dodając do tego monitoring czy jeszcze ochronę fizyczną uzyskamy barierę prawie nie do przejścia.